Испания е първият полуфиналист на Евро 2020

Испания

Испания победи Швейцария с 3:1 след изпълнение на дузпи и се класира за полуфиналите на Евро 2020. Редовното време и продълженията завършиха 1:1, а Швейцария игра с човек по-малко след 77-ата минута, когато Ремо Фройлер получи директен червен картон.

При дузпите испанците вкараха три пъти, а швейцарците вкараха само една от общо четири и напускат турнира.

Вратарите и на двата тима бяха блестящи днес. Ян Зомер направи страхотни спасявания в редовното време и продълженията, а при дузпите Унай Симон отрази два удара.

Испания откри резултата още в 8-ата минута, след като Денис Закария си отбеляза автогол. Жорди Алба стреля от воле след центриране от корнер. Неговият шут летеше към обсега на Ян Зомер, но рикошет в крака на Денис Закария промени промени летежа на топката и тя влезе във вратата на Швейцария.

В 68-ата минута швейцарците изравниха. Лапорт и Торес не се разбраха и подариха топката на Ремо Фройлер, който веднага подаде на Джердан Шакири. Капитанът на Швейцария без проблеми направи 1:1.

В 77-ата минута малко пресилено главният съдия Майкъл Оливър от Англия показа директен червен картон на Ремо Фройлер за грубо нарушение срещу Жерард Морено. Британският арбитър дори не пожела да се допитва до системата ВАР и остави швейцарците с човек по-малко на терена.

При дузпите точни за Испания бяха Дани Олмо, Жерард Морено и Микел Оярсабал, а пропуски направиха Серхио Бускетс и Родри.

За Швейцария от бялата точка се разписа Марио Гавранович, а Фабиан Шер, Мануел Аканджи и Рубен Варгас пропуснаха. Вратарят на Испания Унай Симон спаси ударите на Шер и Аканджи.