Италия преодоля Австрия след 120-минутна драма

Италия победи Австрия с 2:1 след продължения на “Уембли” в Лондон и се класира за четвъртфиналите на Европейското първенство по футбол.

“Адзурите” имаха предимство през първото полувреме, но не се възползваха от шансовете си. През второто съперникът им игра по добре, но редовното време завърши при 0:0, след като гол на Марко Арнаутович бе отменен след намеса на ВАР.

В петата минута на първото продължение Италия поведе. Спинацола подаде към резервата Федерико Киеза в дясно в пеналта, той овладя трудната топка с глава, в последствие преодоля Конрад Лаймер и от малък ъгъл простреля Даниел Бахман.

В 104-ата минута Инсиние от фаул стреля опасно от 25 метра под гредата, но Бахман успя да избие. В последвалата нова атака след корнера топката отново попадна в краката на Инсиние, който намери Франческо Ачерби пред границата на малкия пеналт, той пусна в ляво към Матео Песина, който със силен удар по диагонала направи 2:0.

В 114-ата минута Австрия заслужено стигна до попадение. Шауб центрира от корнер от дясно към близката греда и друга резерва Саша Калайджич с глава отклони в мрежата.

Тимът на Роберто Манчини също записа и безпрецедентна серия от 31 поредни мача без поражение и продължава напред, а на четвъртфиналите в Мюнхен в петък очаква победителя от двубоя между Белгия и защитаващия титлата си Португалия.