Дания разби Уелс и е на четвъртфинал

Дания

С два гола на тарана Каспер Долберг и по един на защитника Йоаким Меле и напателя Мартин Брайтуайт Дания победи с 4:0 Уелс и стана първият отбор, който се класира за четвъртфиналите на Евро 2020.

Долберг откри резултата с много красиво попадение в 27-мата минута, а в 48-мата се възползва от груба грешка на бранителя на Уелс Неко Уилямс, за да удвои.

Крайното 4:0 бе оформено в самия край на срещата с голове на Меле в 88-мата минута и Брайтуайт в добавеното време, а между тези два гола Уелс остана с 10 души на терена след червен картон на резервата Хари Уилсън.

Дания прескача елиминационен кръг на голямо първенство за пръв път през новия век, а за място на полуфиналите скандинавският тим ще играе с победителя от двойката между Нидерландия и Чехия.