Италия откри Евро 2020 с категорична победа над Турция

Лоренцо Инсиние

Италия победи с 3:0 Турция в мача на откриването на Европейското първенство по футбол.

На стадион “Олимпико” в Рим италианците стигнаха до успеха с голове след почивката.

Италия прави голяма крачка към преодоляването на групата, в която са още отборите на Швейцария и Уелс. Те ще мерят сили в съботния ден от 16 часа.

Като цяло мачът на откриването не разочарова и предложи три попадения, което рядко се случва. Очакваше се да е по-оспорван, но определено италианските тифози има защо да са доволни.

Първото попадение на Евро 2020 се оказа автогол, след като в 53-тата минута турският защитник Мерих Демирал прати топката в собствената си врата, а в 66-ата минута Чиро Имобиле с удар от близка дистанция покачи на 2:0.

Крайното 3:0 оформи Лоренцо Инсиние в 79-ата минута, а за Италия това бе най-убедителната победа на европейски първенства цялата им история.

В събота в Баку е другият мач от първия кръг в група “А”, в който съперници ще бъдат отборите на Уелс и Швейцария.