Интер спечели Суперкупата на Италия

Интер

Интер е големият победител в драматчиния сблъсък за Суперкупата на Италия.

“Нерадзурите” победиха Ювентус с 2:1 след продължения в изключително драматичния финал.

Сблъсъкът нямаше как да е по-драматичен, защото бе решен буквално с последното отиграване в мача, което бе победният гол за шампиона Интер.

Вкара го Алексис Санчес, който две секунди след изтичането на 120-ата секунда, се възползва от подарък от страна на Алекс Сандро.

И този момент реши това “Дерби д’Италия” в момента, в който реферът се готвеше да прати мача към изпълнение на дузпи.

С гола на Санчес, Интер спечели своята шеста Суперкупа и първа от 12 години насам, когато бе и последният случай, в който “нерадзурите” участваха в мача като действащ шампион на Италия.

Днешният сблъсък завинаги ще остане във фолклора на феновете на Интер, които едва ли са си представяли и подобен начин за триумф над големия си съперник Ювентус.

Иначе мачът бе изключително атрактивен през всичките му 120 минути, в които двата тима си размениха по гол, но имаха положения да отбележат и още.

Юве започна по-силно и логично поведе чрез Макени в 25-ата минута, но след попадението Интер взе инициативата и десет минути по-късно изравни.

Точен бе Лаутаро Мартинес от дузпа, която Един Джеко хитро си изкара.

До края повече голове не паднаха, а когато всички вече очакваха мачът да отиде към изпълнение на дузпи, дойде и решителният гол на Алексис Санчес.