Хеттрик на Минчев прати Локомотив (Пловдив) в топ 6

Локомотив Пловдив

Това още повече задълбочи кризата в тима на Пирин, който продължава да затъва в класирането на Първа лига. “Орлетата” отново не запазиха вратата си суха, като са допуснали гол във всичките си 16 мача от началото на сезона, а това им отрежда предпоследното място с едва 12 точки.

Локомотив пък вече е забравил ужасния старт на сезона си, като влезе в първата шестица с актив от 23 точки.

А мачът започна страхотно за “орлетата”, които бяха доста по-агресивни в атака през първата част и сякаш заслужено Станислав Костов успя да открие в 29-ата минута.

Той отправи удар с десния крак, който бе блокиран, като Костов се ориентира най-добре в наказателното поле и директно посрещна падащата от въздуха топка с левия крак и я прати във вратата за 1:0.

Трябва да отбележим, че не само през първата, но и в началото на втората част Локомотив не успяваше да създаде нищо в преден план и правеше един от най-безличните си мачове от началото на сезона.

Всичко обаче се преобърна само в рамките на четири минути, в които главният герой се казваше Георги Минчев.

Първо той отлично изпревари защитник и засече центрирането на Умарбаев във вратата за 1:1. Малко по-късно Минчев се пласира отлично и получи пас от капитана си Димитър Илиев, който от няколко метра без проблем превърна в гол.

Пет минути преди края на мача Бирсент Карагерен от Локомотив падна доста леко в наказателното поле, но главният съдия бе категоричен, че това е достатъчен контакт за дузпа.

Не бе изненада, че Георги Минчев взе топката и хладнокръвнно оформи своя хеттрик. По този начин той сякаш реши всичко в полза на Локомотив и секунди по-късно бе заменен.

Така Минчев се изравни с Жорди Кайседо от ЦСКА на върха на голмайсторската класация, като двамата имат по 8 попадения от началото на сезона.

Мачът обаче не бе приключил, защото още в следващата младият Иван Тасев, който извърши дузпата, бе фаулиран в наказателното поле на Локомотив и реферът отново посочи бялата точка, но този път в полза на Пирин.

Опитният Станислав Манолев намали за 2:3, но Пирин нямаше време и шанс да потърси равенство. Така Локомотив спечели в Благоевград за първи път от пет години и влетя в топ 6 на първенството.