Хърватия триумфира в Глазгоу и е на осминафинал

Хърватия

Хърватия се класира за осминафиналите на Евро 2020, след като в последния си мач от група “D” победи с 3:1 Шотландия.

По този начин играчите на Златко Далич записаха първа победа в турнира и събраха общо 4 точки, с които заеха второ място в класирането. Шотландия пък отпада от
Хърватия откри в 17-ата минута, когато Иван Перишич свали с глава центриране на Йосип Юранович. Топката попадна на крака на Никола Влашич, който от десетина метра по земя я прати в мрежата на Дейвид Маршал за 1:0.

Три минути преди почивката обаче Шотландия успя да изравни чрез Калъм МакГрегър. Защитниците на Хърватия не се ориентираха добре при едно центриране в наказателното поле, Домагой Вида изби топката към границата на наказателното поле, където тя бе пресрещната от МакГрегър, който моментално я прати във вратата на Доминик Ливакович, вкарвайки първия гол за Шотландия на голям футболен форум през новия век.

Третият гол в мача падна в 62-рата минута, а негов автор стана капитанът на Хърватия Лука Модрич. Плеймейкърът на Реал Мадрид получи топката от Матео Ковачич точно на границата на наказателното поле и с външен фалц с десния крак я прати в ъгъла на вратата на Маршал за 2:1.

В 77-мата минута световните вицешампиони решиха всичко в мача с трети гол. Лука Модрич центрира от корнер, а на близката греда Иван Перишич надскочи Кийрън Тиърни и с глава прати топката в мрежата на Дейвид Маршал за 3:1.