Англия победи Чехия и не допусна гол в груповата фаза

Рахийм Стърлинг

Англия спечели първото място в група “D” на Евро 2020 след победа с 1:0 срещу Чехия в Лондон.

След по-малко от 120 секунди игра удар на Рахийм Стърлинг срещна гредата на вратата на чехите.

Островитяните все пак поведоха в резултата в 12-ата минута с гол с глава на Стърлийнг след центриране на Джак Грийлиш.

Малко по-малко от четвърт час игра след това Томаш Вацлик спаси вратата си от второ попадение след удар на Хари Кейн.

В 28-ата минута Джордън Пикфорд се намеси решително след удар на Тамаш Холеш.
Девет минути преди почивката Томаш Соучек също пропусна обещаваща възможност за чешкия състав.

След почивката играта беше по-равностойна и чистите голови ситуации пред двете врати липсваха. В 83-ата минута удар на резервата Томаш Пекхарт премина покрай вратата на Англия.

Четири минути преди края на редовното време гол на Джордън Хендерсън беше отменен заради засада.

Англия търпеливо изчака края на двубоя и се поздрави с втори успех на шампионата на Стария континент.

Чехия остава на трето място в групата с четири точки и ще изчака края на останалите групи, за да разбере дали продължава напред в турнира.