Гризман донесе важен обрат за Барселона

Антоан Гризман

Барселон постигна успех с 2:1 при гостуването си на Виляреал в среща от 32-ия кръг на испанската Ла Лига.

Самуел Чиквуезе откри за домакините в 26-ата минута, но каталунците стигнаха до обрат след две попадения на Антоан Гризман до края на първото полувреме.

Барселона започна силно срещата и в първите минути пропусна отлични възможности, за да стигне до аванс в резултата.

В 26-ата минута Пау Торес изведе Чиквуезе, който финтира вратаря на Барса и вкара от малък ъгъл.

Две минути по-късно Мингеса изведе Гризман и той технично прехвърли вратаря, за да изравни резултата.

Световният шампион с Франция вкара втория си гол в 35-ата минута, след като наказа груба грешка на защитата на съперника.

През втората част Ману Тригерос от “жълтата подводница” получи червен картон 30 минути преди края.

Барса вече има 71 точки на третата позиция, колкото има и втория Реал Мадрид, но “белия балет” е с предимство от преките сблъсъци. Отборът на Роналд Куман е с изигран мач по-малко. Лидер продължава да е Атлетико Мадрид.