ЦСКА победи Левски в дерби пред 4000 души

ЦСКА - Левски

ЦСКА победи Левски с 2:0 в голямото дерби на Първа лига. Жул Кейта и Жорди Кайседо реализираха през първото полувреме, за да донесат победата за “червените” в последния кръг от редовния сезон на българското първенство.

Победата оставя ЦСКА на третото място с 50 точки, две по-малко от втория Локомотив Пловдив, а Левски деветата си позиция с 28 точки.

В седми пореден мач “сините” не успяха да победят историческия си съперник, като в този период ЦСКА победи четири пъти, а три от мачовете завършиха наравно.

4000 фенове гледаха мача след разхлабване на мерките от националния оперативен щаб. Получи се страхотна атмосфера на стадион “Васил Левски”.

В 14-а минута Федерико Варела центрира от левия фланг и нисичкия Жул Кейта засече с глава, за да вкара за 1:0. След това голмайсторът се контузи и бе заменен от Георги Йомов.

В 37-а минута ЦСКА заслужено стигна до ново попадение. Точен бе Жорди Кайседо, който стреля от движение след лоша намеса на Тома Даске.

Левски заигра по-активно през втората част, но не успя да стигне до попадение. В самия край Илия Димитров от “сините” беше изгонен с червен картон.

В друг мач от шампионата Царско село разгроми Арда с 4:0 в София.