Григор се завърна на корта със загуба във Вашингтон

Григор Димитров поднови сезона си на сингъл с поражение, след като повече от месец бе далеч от кортовете.

Българинът загуби с 2:6, 6:7 от Иля Ивашка в мач от втория кръг на турнира от категория АТР 500 във Вашингтон.

Димитров бе доста далеч от нужната форма, като за пореден път през този сезон показа много сериозни колебания, особено, когато срещу себе си има по-неопитен и намиращ се по-ниско в ранглистата състезател.

Такъв бе и случаят с Ивашка от Беларус, който е №65 в световната ранглиста.

В първия сет единствено откриващия гейм, който Григор спечели на нула, бе положителният момент за българина. Още в следващия сервис гейм на Димитров, Ивашка сякаш прекалено лесно стигна до пробив, а до края на сета българинът успя измъчено да открадне само още една част.

След допуснат нов пробив, той загуби сета с категоричното 2:6.

Вторият сет бе доста по-равностоен и трябва да признаем, че в него Григор показа характер и желание за пълен обрат в срещата.

Иля Ивашка отново постигна ранен пробив и поведе с 3:1, като в този момент изглеждаше, че краят на мача е прекалено близо.

Григор обаче се събуди и спечели пет от следващите седем гейма, върна пробива и поведе с 6:5. Ивашка изравни до 6:6 и прати сета в решителен тайбрек.

Той започна с точка за Гришо, но впоследствие Ивашка бе по-концентрираният и решителен играч във важните моменти, като повече с 5:2.

Макар Димитров да върна до 5:4, следващите две разигравания отидоха в сметката на представителя на Беларус, с което той си осигури и победа в мача.