Григор Димитров се класира на осминафинал на Мастърса в Монте Карло

Григор Димитров се класира за осминафиналите на Мастърса в Монте Карло след победа с 2:0 сета над Жереми Шарди.

Българинът надделя трудно със 7:6(3), 6:4 в мач на корт №2, който продължи час и 43 минути.

Началото за първата ни ракета бе перфектно – пробив и аванс от 3:0, но след това той допусна връщане на пробива след добра игра на Шарди, който преди това правеше не малко непредизвикани грешки.

Стигна се до тайбрек в първия сет и там до 3:3 равенството властваше, но след това Григор спечели четири поредни точки и поведе в сетовете.

Втората част също бе много интересна и драматична. Гришо отново взе пробив аванс и пак бе под напрежение да го задържи. Шарди изпусна общо четири възможност при 2:3 и шанса отново да изравни резултата.

След това българинът бе убедителен и задържа аванса си до края, за да спечели след 6:4. Това е общо четвъртия му успех в шест мача срещу Шарди.

В осминафиналите Гришо очаква победителя от мача между най-добрия играч на клей – Рафаел Надал, и Федерико Делбонис.