Гол с последния удар прати РБ Лайпциг на финал

РБ Лайпциг е първият финалист за Купата на Германия, след като по драматичен начин измъкна победа над Вердер като гост с 2:1 в полуфинала.

Попадението на победата дойде в добавеното време след края на 120-те минути, когато Емил Форсберг вкара. Преди това гостите бяха повели с гол на корееца Хван Чан откри в 93-ата минута, а Вердер изравни в добавените секунди на първото продължение. Редовното време бе завършило 0:0.

И така 33-годишният треньор Юлиан Нагелсман ще има възможност да си тръгне с трофей, преди да поеме Байерн през лятото. Това може да е и първа купа в историята на клуба РБ Лайпциг, създаден преди 12 години.

Финалът е на 13 май, като съперник ще е Борусия Дортмунд или втородивизионният Холщайн Кил, които играят в събота вечер в другия полуфинал.