Германия взе отмъщение от Северна Македония (резултати)

Германия

Германия е първата страна, която си осигури билети за Световното първенство по футбол следващата година след автомчитно класиралия се тим на Катар.

Бундестимът разгроми с 4:0 Северна Македония в Скопие, а именно трите точки бяха нужни на немците, за да обезсмислят битката за първото място в тази група “J”.

Едва ли изобщо някой се е съмнявал, че Германия ще спечели група с отборите на Северна Македония, Румъния, Армения, Исландия и Лихтенщайн, като не е изненада, че именно немците са първият тим в света, свършил своята задача.

Германия спечели седем от осемте си срещи до този момент, като единство допусна шокираща загуба от Северна Македония насред Дуисбург през март.

Днес нова сензация нямаше, макар първото полувреме да завърши при нулево реми. През тези първи 45 минути, а както и през целия мач, на терена имаше само един тим – този на Германия.  Огромно предимство при владението на топката, както и серия от положения пред македонския вратар, но гол така и не падаше.

Това се промени в самото начало на втората част, когато най-опитният в немския състав – Томас Мюлер, излезе сам срещу вратаря но не показа и капка егоизъм, като вместо удар отправи пас към идващия зад него Кай Хаверц, който на празна врата отбеляза.

След още няколко пропуска Германия стигна до два бързи гола, с които тотално уби интригата и подпечата класирането си за Мондиала. И двата гола в рамките на три минути бяха дело на Тимо Вернер.

До края можеха да паднат още няколко гола, но след редица пропуски падна само един. Той бе дело на Джамал Мусиала, а Германия вече може да се готви за своето 20-о Световно първенство.

В тази група обаче ни очавка жестока битка за второто място, което дава право на бараж.

Тази вечер Румъния победи Армения с 1:0, като северните ни съседи вече имат 13 точки, с една повече от отборите на Северна Македония и Армения. Третият мач от групата бе само и единствено за чест, като в него Исландия победи с 4:0 Лихтенщайн.

Ето и всички резултати от вечерта:

Група “Е”

Беларус – Чехия 0:2

Естония – Уелс

Класиране: Белгия 16т. Чехия 11т. Уелс 11т. Естония 4т. Беларус 3т.

Група “G”

Нидерландия – Гибралтар 6:0

Норвегия – Черна гора 2:0

Латвия – Турция 1:2

Класиране: Нидерландия 19т. Норвегия 17т. Турция 15т. Черна гора 11т. Латвия 5т. Гибралтар 0т.

Група “Н”

Хърватия – Словакия 2:2

Словения – Русия 1:2

Кипър – Малта 2:2

Класиране: Русия 19т. Хърватия 17т. Словакия 10т. Словения 10т. Малта 5т. Кипър 5т.

Група “J”

Северна Македония – Германия 0:4

Румъния – Армения 1:0

Исландия – Лихтенщайн 4:0

Класиране: Германия 21т. Румъния 13т. Северна Македония 12т. Армения 12т. Исландия 8т. Лихтенщайн 1т.