Гатузо нанесе сериозен удар по шампионските амбиции на Милан (обзор)

Наполи победи Милан с 1:0 като гост в дербито на 27-ия кръг в Серия “А”.

“Росонерите” отнесоха загуба от бившия си треньор и футболист Дженаро Гатузо, който приближи своя отбор към лидерските позиции.

Единственото попадение вкара Матео Политано след пас на Пьотр Зиелински в 49-ата минута.

Същевременно лидерът Интер постигна трудна победа при гостуването си на Торино с 2:1. Всички голове паднаха през второто полувреме, а Ромелу Лукаку откри от дузпа, която бе отсъдена за нарушение срещу Лаутаро Мартинес.

След това при разбъркване след корнер Антонио Санабрия изравни за “биковете”. В 84-ата минута обаче Лаутаро Мартинес донесе победата на “нерадзурите” с удар с глава след подаване на Алексис Санчес.

Ювентус също постигна победа при гостуване – 3:1 на “Сардиния Арена” срещу Каляри. Кристиано Роналдо се развихри с втория си най-бърз хеттрик в кариерата – между 10-ата и 32-ата минута.

Португалецът първо вкара с глава след центриране от корнер, след това от дузпа отсъдена срещу него и накрая със силен шут. Каляри стигна до почетен гол на Джовани Симеоне през второто полувреме.

Рома допусна тежка загуба с 0:2 при гостуването си на Парма, който е в зоната на изпадащите. Валентин Михаила и Ернани от дузпа бяха точни за “дуковете”.

В друг мач от кръга Болоня победи при домакинството си на Сампдория с 3:1. Бившият играч на ЦСКА Валентин Антов остана на резервната скамейка.