Арсенал направи обрат и спечели дербито на Северен Лондон (обзор)

Арсенал победи Тотнъм с 2:1 в дербито на Северен Лондон от 29-ия кръг в английската Висша лига.

Срещата беше много интересна и предложи една дузина емоционални моменти. “Артилеристите” спечелиха след обрат и вече в пет поредни домакинства не губят срещу историческия си съперник.

Тотнъм откри резултата в 33-ата минута след фантастично изпълнение на Ерик Ламела, който вкара един от головете на сезона. Аржентинският халф реализира с удар тип “рабона”, с който изненада Бернд Лено.

След това Арсенал взе инициативата и на два пъти удари гредите. Първо това направи Емил Смит-Роу с далечен удар, а след това и защитникът Седрик Соарес с изстрел по земя.

Все пак Арсенал стигна до изравнителен гол в края на полувремето с шут на Мартин Йодегаард след подаване на Киърън Тиърни.

През втората част “артилеристите” стигнаха до второ попадение в . Александър Лаказет вкара дузпа, която бе отсъдена за нарушение срещу него от страна на Давидсон Санчес.

В 76-ата Ерик Ламела получи втори жълт картон, но въпреки това Тотнъм имаше шанс да изравни в края. Удар на Хари Кейн от пряк свободен удар срещна гредата.

В друг мач от деня Манчестър Юнайтед победи при домакинството си на Уест Хям с 1:0. “Чуковете” играха дефанзивно, но допуснаха автогол в началото на второто полувреме. Отбеляза си го Крейг Доусън след изпълнение на ъглов удар.

Лестър разгроми последния Шефийлд Юнайтед с 5:0 на “Кинг Пауър Стейдиъм”. В герой за “лисиците” се превърна нигериецът Келеши Ихеаначо, който вкара първия си хеттрик във Висшата лига. По едно попадение добавиха Айозе Перес и Джейми Варди.

В дерби на Южния бряг Саутхемптън загуби домакинството си на Брайтън с 1:2. Люис Дънк откри за “чайките”, а след това Че Адамс изравни. През втората част Леандро Тросард вкара победен гол за гостуващия тим.