Франция ще играе с Испания на финала в Лигата на нациите

Франция

Франция и Белгия изиграха фантастичен мач в Торино, който прати “петлите” на финал в Лигата на нациите след победа с 3:2.

“Червените дяволи” се оттеглиха на полувремето с аванс от два гола, но “петлите” изиграха невероятно второ полувреме, в което стигнаха до обрат. В мача имаше всичко – красиви голове, отменени такива и куп пропуски най-вече от хората на Дидие Дешан.

Те стигнаха заслужено до победата и ще играят с Испания на финала на второто издание на надпреварата. Мачът за титлата е в Милано на 10 октомври, а преди него Белгия и Италия ще играят за третото място.

Белгийците бяха близо до това да вземат реванш от французите за загубата в полуфиналите на Мондиал 2018. При 2:2 те вкараха попадение в края, което бе отменено с ВАР заради засада, а в ответната атака допуснаха гол на Тео Ернадес, което ги съкруши.