Финландия записа историческа победа след кошмара с Ериксен

Финландия победи Дания в Копенхаген с 1:0 в мач от група В на европейското първенство, който бе дебютен за страната изобщо на голям футболен форум. Срещата продължи близо 4 часа, след като Кристиан Ериксен от датчаните припадна на терена в края на първото полувреме със сърдечен проблем. Мачът бе спрян, а на футболиста бе оказана първа помощ с дефибрилатор, обдишване и сърдечен масаж. Близо 2 часа по-късно играта бе подновена.

Единственият гол вкара Йоел Поянхпало, който засече центриране отляво в 59-ата минута. Това бе и самотният удар на финландците по посока на вратата на домакините. Дания доминираше в играта и в положенията, но не успя да реализира. Върхът на пропуските бе в 74-ата минута, когато Пиер-Емил Хойберг изпусна дузпа. Ударът му бе спасен от вратаря на финландците Лукас Храдецки.

В сряда суоми играе срещу Русия, а Дания среща един от големите фаворити на турнира – Белгия.