Джокович стигна 15-ия си четвъртфинал на “Ролан Гарос”

Новак Джокович мина през голяма драма и игра близо 3 часа и половина, за да стигне до 15-ия си четвъртфинал на “Ролан Гарос”. Световният №1 губеше с 0:2 от 19-годишния Лоренцо Музети, но обърна двубоя с 6:7, 6:7, 6:1, 6:0 4:0 и отказване на противника.

Музети е №76 в ранглистата, но прави много силен турнир и вече изхвърли Давид Гофен (№13) от надпреварата. Сега бе близо до най-голямата победа в кариерата си, но травма се обади по време на третия сет и изглежда това бе краят на надеждите за него.

А и след 0-2 сета сърбинът заигра като номер едно и даде един гейм на италианеца от онзи момент насетне. А да спечелиш 16 от 17 гейма в мач от такова ниво на Големия шлем, няма как да е лесна работа, дори и при контузен съперник.

Следващият съперник на Джокович е Матео Беретини, който мина без игра този кръг заради отказването на Роджър Федерер от турнира.

Аржентинецът Диего Шварцман също си осигури място на 1/4-финалите, като победи със 7:6, 6:4, 7:5 Ян-Ленард Щруф и чака победителя от сблъсъка на Рафаел Надал и Яник Синер.