Джокович се класира за топ 4 на АТР финалите

Новак Джокович

Водачът в световната ранглиста Новак Джокович се класира за десети път за полуфиналите на Финалния турнир на АТП.

Петкратният шампион надделя над петия поставен Андрей Рубльов (Русия) с 6:3, 6:2 за 68 минути във втория кръг в Зелената група на надпреварата в италианския град Торино с награден фонд 7,25 милиона долара, с което си осигури и първото място преди последните срещи.

Белградчанинът пласира 14 аса и загуби само 4 точки при вкаран първи сервис (27/31) по пътя към 50-ия успех в 56-ия си мач за сезона.

Рубльов стартира мача с пробив, но Джокович веднага изравни, а след това овладя контрола и с три поредни гейма взе първия сет.

Сърбинът продължи силната си серия и дръпна с 3:1 във втората част, а до края доминираше и даде още само гейм на руснака.

Рубльов опита да бъде агресивен, но допусна цели 26 непредизвикани грешки срещу едва 8 на съперника, което се оказа решаващо и той претърпя първо поражение в турнира.

За Джокович това беше 40-а победа в историята на надпреварата.