Димитър Илиев се разигра и срази Арда

Локомотив Пловдив спечели с 2:0 срещу Арда в Кърджали в среща от 22-ия кръг на родния футболен шампионат.

Така пловдивчани отказаха съперника си от надеждите за място в тройката и увеличиха преднината си спрямо съперника, който остава четвърти.

Това бе и първа загуба за кърджалии у дома през сезона и от 875 дни. Двете попадения паднаха през втората част, а основен виновник за тях бе капитанът и футболист №1 на България Димитър Илиев.

В 47-ата минута Илиев асистира на Кристиян Илич, чийто удар рикошира в Александър Георгиев и влетя в мрежата.

Седем минути по-късно Илиев се възползва от комично неразбирателство между вратаря Иван Караджов и защитник – 2:0.

С тези три точки Локо вече има 43, с колкото е и ЦСКА, докато Арда остава на четвърто място с 38. Пловдивчани продължават серията си без загуба в шампионата, която вече е осем двубоя – за последно те отстъпиха на Левски в София на 2 декември миналата година.