Цвети Пиронкова достигна четвъртфиналите в Нотингам

Цветана Пиронкова се класира за четвъртфиналите на ITF турнира в Нотингам, Англия. Родната тенисистка победи опитната румънка Моника Никулеску с 2:6, 6:3, 6:3

Цвети показа характер и постигна обрат срещу бившата №28 в света, която обаче към момента заена 157-о място в класацията при жените.

Така след тежката трисетова победа над втората поставена Нао Хибино в първия кръг, Цвети изигра нов тежък мач в три сета, но успя да се справи.

В следващата фаза тя ще се изправи срещу квалификантката от Великобритания – Ема Радукану.

В началото на мача Пиронкова първа стигна до брейкбол, но пропиля шанса си, а след това веднага допусна пробив.

Вместо да се върне в сета с новите си два брейкбола, Цвети отново не се възползва, което съвсем наруши ритъма й. Тя допусна нов пробив и с 2:6 загуби първата част. За щастие това не се отрази сериозно на българката, която показа доста характер, а и силен тенис във втория сет.

Никулеску започна отлично – с пробив, но отговорът на Пиронкова бе блестящ, след като от своя страна проби на нула.

Ситуацията се повтори в средата на сета, когато румънката Никулеску отново проби, но светкавичен рибрейка на Цвети я остави в мача.

В този момент българката влезе в серия от четири поредни спечелени гейма, като успя да затоври сета с 6:3.

Така се стигна до трета решителна част, която отново бе равностойна, но Пиронкова показа по-здрави нерви в решителните точки.

Двете тенисистики отново размениха по пробив в първите два гейма, а ключов за мача се оказа петият гейм. В него Цвети изостана с 0:40 при сервис на Никулеску, но успя да изравни, дори и да обърне нещата в своя полза, постигайки пробив.

Цвети поведе с 3:2, а критичен за нея бе осмия гейм, когато тя трябваше да отразява брейкбол на румънката. Пиронкова все пак се справи, поведе с 5;3, а нов пробив и донесе успех в сета и мача.