ЦСКА се класира за плейофа в Лигата на конференциите, Локомотив отпадна

ЦСКА се класира за плейофите в новия евротурнир Лигата на конференциите.

“Червените” стигнаха до равенство 1:1 при гостуването си на лидера в хърватското първенство Осиек и така с общ резултат 5:3 отстраниха своя съперник. Предстоят им решителни битки с чешкия Виктория (Пилзен) преди евентуално влизане в груповата фаза.

ЦСКА за втори път отстрани Осиек в евротурнирите, след като го направи и през 2019-а във втория квалификационен кръг на Лига Европа. Тогава победата дойде с дузпи.

Сега на реванша двата тима си размениха по едно попадение през първата част, а през втората вратарят Густаво Бусато направи важни спасявания на вратата на ЦСКА. В края играч на домакините бе изгонен с директен червен картон.

Другият ни представител в турнира Локомотив Пловдив отпадна след загуба с 2:4 при гостуването си на Копенхаген и общ резултат 3:5. Датският гранд за четвърти път отстрани български отбор в евротурнирите, след като в миналото го направи с Левски, Лудогорец и ЦСКА.