ЦСКА с изненадваща загуба от Царско село

Отборът на Царско село бързо върна ЦСКА в реалността, след класирането на финал за Купата на България от страна на родния гранд.

“Царете” спечелиха с 2:1 срещу ЦСКА, на терена край едноименния комплекс край столичния Околовръстен път.

Така въпреки огромната еуфория и успеха в Разград преди дни, ЦСКА изигра разочароващ мач в първенството. Срещата бе трета поредна за “червените” без успех в Първа лига, където ЦСКА спечели само един от послднтие си шест мача, и сякаш напълно ще трябва да се прости с амбициите си за титла.

Столичният гранд вече изостава с 11 точки от лидера Лудогорец, който по-късно тази вечер гостува на Левски на “Герена”.

За Царско село пък победата е с цената на спасение, защото два кръга преди края на редовната част от първенството, “царете” няма как да попаднат в групата отбори от 11-о до 14-о място, които ще се борят за своето оцеляване.

За разлика от мача в Разград, където ЦСКА тотално надигра шампините и наистина впечатли, днес нямаше и помен от това представяне.

Момчетата на Любо Пенев, който бе накзан за мача срещу бившия си отбор, изиграха слаб мач и със сигурност не заслужаваха победата. А за скроманта елитна история на Царкос село, това е втори домакински успех срещу ЦСКА, защото такъв бе и резултатът между тези отбори преди година.

Днес като антигерой може да отчетем капитанът Петър Занев, който още в седмата минута направи дузпа, реализирана в стил “Паненка” от младия Димитър Костадинов.

Малко по-късно Занев по доста глуповат начин си изкара втори жълт карто, правейки абослщтно ненужно нарушение, с което остави отбора си човек по-малко.

Със сигурност двата тима не предложиха кой знае какво зрелище, но благодарение на опита си и по-голямата индивидуална класа, ЦСКА изравни чрез Бисмарк Чарлз, за когото това бе първи гол в родния елит.

И когато изглеждаше, че може би логично двата тима ще поделят точките, дойде и звездният миг за капитана на домакините Реян Даскалов.

В последната 90-а минута той отправи страхотно воле, което влезе неспасяемо в горния десен ъгъл на Бусато и донесе спасителния успех на Царско село.

По всичко изглежда, че всички мисли на ЦСКА вече са изцяло насочени към финала за Купата на България срещу Арда на 19 май.