ЦСКА измъкна победата срещу Царско село в края

ЦСКА

ЦСКА постигна много драматична победа с 2:1 при гостуването си на Царско село в среща от десетия кръг на българския футболен шампионат.

Хората на Стойчо Младенов бяха без големия си голмайстор Жорди Кайседо и въпреки червен картон на Жеферсон през второто полувреме, стигнаха до успеха с гол на Карло Мухар с 93-ата минута.

Това бе трети пореден успех за “армейците” в първенството след тези над Ботев Враца и Левски. Царско село пък допусна четвърто поредно поражение и остава само с една победа от началото на сезона.

Втората част донесе много повече емоции. В 48-ата минута за няколко секунди Жеферсон от ЦСКА си изкара два жълти картона заради последователни нарушения.

Въпреки численоия пасив ЦСКА успя да открие в 55-ата минута, когато Георгиев направи спасявания, но не успя да се намеси при силен изстрел на Амос Юга от границата на наказателното поле.

“Царете” изравниха само 72-ата минута, когато Шопов изведе Лукас Диас и той не сгреши сам срещу Густаво Бусато за 1:1.

В следващите минути Царско село имаше леко предимство, но въпреки това допусна опасности в последните минути. Първо Калоян Кръстев направи голям пропуск сам срещу вратаря. В 93-ата минута Кръстев стреля с глава, топката срещна гредата и при добавкаха Карло Мухар вкара от лесна позиция.

Така ЦСКА събра 19 точки и се изкачи до втората позиция, но със седем изиграни мача. Царско село е 13-и с шест точки.