Царско село спечели столично дерби

Царско село - Ботев Пловдив

Царско село най-сетне сложи край на кошмарната си серия от шест мача без успех (едно равенство и пет поредни загуби) и спечели срещу Локомотив (София) с 2:1. Това бе първа победа за отбора от два месеца насам и общо втора в първенството след тази над Арда на 20 август.

Трите точки днес отлетпиха “царете” от дъното на класирането в родния шампионат и те изпревариха Пирин, на който утре предстои мач с “Левски”.

И двата отбора имаха доста шансове през първото полувреме, но така и не успяха отбележат гол. Освен това и двата тима имаха претенции за дузпа за игра с ръка на противников играч, но и в двата случая след консултация с ВАР такава не бе отсъдена.

През второто полувреме Локомотив удари греда след удар на Александър Александров в 65-ата минута, а още в следващата атака домакините поведоха с гол на Васил Шопов. Центриране на Сашо Александров бе отклонено от защитник на “железничарите”, след което топката се озова в Шопов и той отбеляза от непосредствена близост за 1:0.

Петнадесетина минути преди края Локо пак се размина с гол – този път Божидар Кацаров прати топката в напречната греда с далечен шут, а след това ситуацията от първия гол се повтори и Царско село отбеляза в следващата минута. Тогава след дълга топка от вратаря и грешка на защитата на гостите Лукас Диас се оказа сам срещу Александър Любенов и покачи до 2:0.

Две минути преди края Никола Колев бе изгонен за втори жълт картон, след като минути по-рано получи първото си официално предупреждение.

Това бе първа победа за Любослав Пенев след завръщането му начело на отбора.

Царско село е тринадесети с 9 точки, докато Локомотив е седми с общо 13 точки.