Черно море и Локомотив не намериха пътя към гола

Черно море - Локомотив Пловдив

Черно море и Локомотив Пловдив не успяха да си отбележат гол и завършиха 0:0. Домакините имат след четири мача 8 точки в актива си и все още не са получили гол във вратата си. Гостите пък спечелиха първата си точка за новия сезон в третия си двубой.

Двата отбора изиграха интересно първо полувреме, като атаките към двете врати се редуваха една след друга. Първата възможност в срещата бе за домакините в 4-та минута. Файсел Касми центрира в наказателното поле на Локомотив към Стефан Велев, който стреля неточно. Минута по-късно капитанът на гостите Димитър Илиев стреля опасно по диагонал отдясно, но вратарят Георги Георгиев успя да улови топката.

В 10-та минута Конър Руан центрира отляво в наказателното поле на Черно море, където Лукас Салинас засече топката с глава, но вратарят Георги Георгиев улови. В 12-та минута Леандро Андраде получи отличен пас по левия фланг, навлезе в наказателното поле на гостите и стреля, но вратарят на гостите Илок Пиргов успя да улови топката. Локомотив можеше да поведе в 13-та минута, котаго оставен непокрит Парвиз Умарбаев стреля от границата на наказателното поле на Черно море, но неточно.

В 24-та минута Леандро Андраде центрира опасно отляво, топката попадна у Файсел Касми, който от няколко метра стреля слабо и вратарят Илко Пиргов улови. В 42-та минута Лукас Салинас отправи много опасен удар към вратата на домакините, но вратарят Георги Георгиев успя да спаси.

В 60-та минута Черно море можеше да открие резултата. След центриране от корнер Живко Атанасов засече топката с глава, но за късмет на гостите тя премина над вратата. В 71-та минута Зе Гомеш бе изведен в отлична позиция и пусна елегантен пас към Леандро Андраде, който стреля от няколко метра, но вратарят Илко Пиргов показа класа и спаси.

В 74-та минута Илко Пиргов предотврати сигурен гол, след като парира удар на Пабло Гарсия.

В 82-та минута гостите можеха да вкарат гол, но след удара с глава на Олексий Биков вратарят Георги Георгиев улови топката.