Ботев Враца и Ботев Пловдив завършиха наравно

Царско село - Ботев Пловдив

Ботев Враца и Ботев Пловдив завършиха наравно 1:1 в последна среща от 4-ия кръг на Първа лига. Така и двата тима пропуснаха възможността да оглавят еднолично класирането. Домакините от Враца имат 8 точки, с колкото е и лидерът Черно море. Ботев Пловдив има 7 пункта и остава четвърти.

Домакините от Ботев Враца започнаха силно срещата. В 12-ата минута удар с глава на Мирослав Маринов бе спасен от Георги Аргилашки.

В 21-та минута пловдивчани направиха бърза атака. Атанас Илиев намери Николай Минков пред наказателното поле, но той стреля неточно.

Четири минути по-късно отново Илиев опита удар, който премина над напречната греда.

“Канарчетата” поведоха в 44-та минута. Кевин Янсон отклони към Атанас Илиев, а той се измъкна от Илия Миланов и с плътен удар с левия крак не остави шансове на Красимир Костов.

Ботев Враца тотално доминираше след подновяването на играта. В 54-ата минута след изпълнение на корнер се стигна до изравняване на резултата. Костадин Ничев намери място в празното пространство и отблизо прати топката в мрежата на Аргилашки.

Малко след това домакините получиха възможност да стигнат до обрат. Мирослав Маринов бе изведен отдясно в чиста позиция, но от малък прати топката право в Аргилашки.

Постепенно Ботев Пловдив изравни играта и на свой ред организира няколко добри атаки към вратата на Костов. Най-доброто положение дойде в 70-ата минута, когато Току стреля от границата на наказателното поле, но ударът му мина покрай лявата греда.