Челси отново победи Тотнъм (резултати)

Челси

Челси нанесе първа загуба на Тотнъм в Премиър лийг под ръководството на Антонио Конте, а победата с 2:0 бе украсена от същински шедьовър на Хаким Зиеш, който вкара първия гол в мача. Малко по-късно и Тиаго Силва се разписа, за да узакони трите точки на “сините” в лондонското дерби.

Мароканският национал откри резултата малко след началото на второто полувреме, когато заби неспасяема топка в горния ъгъл на Юго Лорис от двадесетина метра, след като получи пас от Калъм Хъдсън-Одой, който пък бе направил прекрасен индивидуален пробив.

Иначе през първото полувреме Хари Кейн се разписа във вратата на Кепа Арисабалага, но радостта му бе кратка, защото попадението му бе отменено заради нарушение срещу Тиаго Силва.

Именно бразилският ветеран сложи точка на спора в 55-ата минута, когато превърна в гол перфектно центриране на Мейсън Маунт от свободен удар. За Маунт това бе двадесета асистенция от началото на сезон 2019/2020, като той е дал повече голови пасове от който и да е друг играч на домакините за този период.

Силва е най-възрастният голмайстор в Премиър лийг от февруари 2013 година насам, когато Райън Гигс се разписа на 39-годишна възраст. Днес южноамериканецът вкара на 37 години и 123 дни.

Наскоро Челси отстрани Тотнъм и за Купата на Лигата след общ резултат от 3:0 в двата мача помежду им.

“Сините” са трети в класирането с 47 точки и 9 повече от четвъртия Манчестър Юнайтед, който обаче е и с два мача по-малко. Тотнъм пък е седми с 36 точки, колкото има и големия съперник от Северен Лондон и шести в класирането – Арсенал.