Барселона се пребори за страхотен обрат и е на финал

Барселона постигна знаменит обрат и е на финал за Купата на краля, след като победи с 3:0 след продължения Севиля в реванша от полуфиналите. Отборът на треньора Роналд Куман показа характер и е на крачка от трофей.

Барса имаше да наваксва изоставане от 0:2 след първия мач и тръгна смело от първата минута, движена от Лео Меси и с атакуващата амбиция на младите Педри и Усман Дембеле.

Именно французинът вкара в 12-ата минута, след което Барса изпусна още шансове да изравни резултата в двата мача. Ключов момент дойде в 73-ата минута, когато гостите стигнаха до дузпа. Лукас Окампос стреля твърде леко, а Марк Андре тер Щеген спаси удара му. И резултатът остана 1:0.

В добавеното време Жерар Пике заби топката във вратата с глава, за да даде драматично равенство в общия резултат – 2:2.

В продълженията Барса изцяло контролираше ситуацията срещу десетимата от Севиля. В 95-ата минута Мартин Брейтвайт отново с глава донесе гола на победата – 3:0. Каталунците са на финал, където чакат съперника си.

Другият полуфинал е между Леванте и Атлетик Билбао, които в четвъртък ще решават спора си след 1:1 в страната на баските в първия мач.