20-годишният българин Валентин Антов дебютира в италианския футбол

Българският национал Валентин Антов дебютира в италианското първенство и изигра 75 минути за Болоня при загубата в гостуването на Каляри с 0:1 20-годишният защитник, който премина през зимата от ЦСКА в италианския отбор, не се представи никак лошо. Антов е с високи оценки за представянето си в местни медии.

Той става вторият най-млад наш играч в калчото, след като Валери Божинов дебютира там на 15 години. И е едва вторият ни актуален представител в първенство от петте топ лиги на Европа. Другият играе пак в Италия – Андрей Гълъбинов в Специя.

На върха в Серия “А” Милан едва се спаси от загуба у дома срещу Удинезе. Дузпа в шестата минута на добавеното време донесе 1:1 на гранда, който обаче вече изостава на три точки от лидера Интер, който има мач по-малко, след който разликата може да стане +6 за водачите.

Другите резултати в Италия:

Сасуоло – Наполи 3:3

Аталанта – Кротоне 5:1

Фиорентира – Рома 1:2

Дженоа – Сампдория 1:1

Беневенто – Верона 0:3.

Води Интер с 56 т., Милан има 53, Ювентус и Аталанта са с 49, а Рома има 47.

На дъното са Кротоне (12), Парма (15) и Торино (20), а Болоня на Антов е с 28 точки на 12-о място. Специя на Гълъбинов има 25 и е на 15-а позиция.