Барселона победи с драма в последните секунди и е на точка от върха

Барселона вече мечтае за титлата в Ла Лига, след като се доближи само на точка от лидера Атлетико (Мадрид). Каталунците изпитаха огромни проблеми и спечелиха с 1:0 домакинството си на един от отборите в дъното – Валядолид. Скъпоценните и ключови три точки точки дойдоха с гол в последната 90-ата минута, вкаран от Осман Дембеле.

Волето на френския национал в близкия ъгъл на вратата може да се окаже един от ключовите моменти в битката за титлата в Испания.

Преди това домакините имаха тежки моменти, Валядолид удари и греда, а 11 минути преди края остана с 10 души след спорен червен картон на Оскар Плано.

В събота Барса гостува на Реал Мадрид в друг възлов двубой. Победа в Ел Класико може да отвори вратите на всеки един от двата гранда към първото място. При формата и честите издънки на лидера Атлетико, няма да е чудно отборът на Диего Симеоне да изпусне титлата. А водеше с 10 точки през януари…

Сега картината е следната: Води Атлетико с 66 точки, Барселона има 65, а Реал е с 63. До края остават девет кръга, а лидерът има и да гостува на “Камп ноу” на втория.

На дъното Алавес и Ейбар имат по 23 точки, Уеска е с 24.