Българският футбол се завърна с победа на Лудогорец за Купата

Лудогорец победи Спортист (Своге) с 3:1 в 1/16-финалите от турнира за Купата на България.

Срещата трябваше да се играе в Своге, но поради лошия терен на втородивизионния тим, бе преместена в Разград. Това беше първи професионален двубой в българския футбол за годината след зимната пауза.

Лудогорец стигна до успеха с два гола за три минути през втората част, като преди това допусна да бъде изравнен, след като поведе в резултата.

Въпросното повеждане стана в 18-ата минута с гол на Бърнард Текпетей. Ганаецът реализира с воле, след като центриране на Каули се отклони в защитник и се превърна в удобна топка за Текпетей.

Спортист игра силно през цялата първа част и заслужено изравни в началото на втората. Айкут Рамадал центрира от фаул и Деян Христов отклони технично с глава, за да направи 1:1 в 48-ата минута.

След час игра обаче Лудогорец бързо реши двубоя в своя полза. Текпетей вкара отново в 57-ата минута след двойно подаване с Клаудиу Кешеру и силен изстрел с левия крак. Това бяха първи голове за Текпетей с екипа на “орлите” в официален мач.

Само три минути по-късно резултатът вече бе 3:1. На контраатака Кирил Десподов получи на левия фланг и стреля. Стефано Кунчев спаси, но при добавката Кешеру, който започна атаката, вкара.

На осминафиналите Лудогорец ще гостува на Царско село, а в първия си мач от първенството за годината приема Етър в предстоящия понеделник.