Байерн Мюнхен е новият световен клубен шампион

Байерн Мюнхен е новият световен клубен шампион след победа над мексиканския Тигрес във финала в Катар с 1:0. Бенжамен Павар вкара единствения гол в 59-ата минута, като попадението дойде след намеса на системата ВАР. Първоначално решението бе за засада на Роберт Левандовски, който отклони топката към автора на гола, но намесата на видеосистемата показа, че бранител на Тигрес е покрил с петата си ситуацията.

Байерн бе далеч по-активен и с повече класа, като можеше да вкара още голове. Всъщност 1:0 бе най-малкото, с което съперникът на баварците се отърва във финала.

Това е осма поредна титла за шампиона на Стария континент на Световното клубно първенство и общо 13-та от последните 14 издания, които отиват за европейците.

Байерн е шампион на планетата за четвърти път, като две от титлите са в стария формат на Интерконтиненталната купа, която предшестваше Световното клубно първенство.

За отбора от Мюнхен това бе шести трофей от шест възможни за сезона, след титла и купа в Германия, Шампионската лига, Суперкупата у дома и в Европа.

Тигрес пропусна шанса да стане първият отбор от Мексико с трофея на световен клубен шампион.