Байерн и Челси са последните четвъртфиналисти в Шампионската лига

Байерн победи Лацио с 2:1 в реванша от осминафиналите в Шампионската лига и с общ резултат 6:2 продължава напред. Първенецът в турнира е основен фаворит на букмейкърите да защити трофея си, а с формата, която демонстрира, Байерн показва защо това е така.

Роберт Левандовски и Ерик Чупо-Мотинг вкараха головете за 2:0, а Марко Пароло върна едно попадение за Лацио.

Челси надигра напълно Атлетико (Мадрид) и в реванша в Лондон – 2:0 и общ резултат 3:0. Хаким Зиеш откри преди почивката, а в последните секунди резервата Емерсон затвърди победата с първото си докосване след влизането в игра. Стефан Савич от Атлетико бе изгонен за удар без топка срещу Антонио Рюдигер.

Така осемте четвъртфиналисти в шампионския турнир са:

Манчестър Сити, Челси, Ливърпул (Англия)

Борусия Дортмунд, Байерн (Германия)

Реал Мадрид (Испания)

Пари Сен Жермен (Франция)

Порто (Португалия).

Жребият за следващия етап е в петък, а мачовете от четвъртфиналите са на 6/7 и 13/14 април.