Байерн е на две точки от титлата в Германия

Байерн победи у дома Байер Леверкузен с 2:0 и направи решителна крачка към титлата на Германия. По-рано РБ Лайпциг изненадващо загуби с 1:2 на терена на Кьолн, а успехът на баварците ги прати на 10 точки пред преследвача. При четири оставащи кръга, това означава, че две точки стигат на Байерн за титлата. Лайпциг може да събере най-много 12, но има много по-лоша голова разлика и отрицателен баланс в преките двубои с лидера.

Ерик Максим Чупо Мотинг и Джошуа Кимих вкараха головете на успеха за шампионите още до 13-ата минута и гостите от Леверкузен нямаха отговор. С успеха Байерн има 71 точки.

Лайпциг е с 61, а третият има 56, след като победи у дома Айнтрахт с 2:0. Четвърти е Волфсбург с 54. Това са и отборите, които почти сигурно ще представляват Германия в Шампионската лига.

Шалке вече е изпаднал с 13 точки, а битката за оцеляване е между Кьолн и Херта (по 26 т.), Майнц (28), Арминия и Вердер (по 30).