Атлетико се промъкна към осминафиналите на Шампионска лига (резултати)

Атлетико Мадрид се промъкна през иглени уши в елиминациите на Шампионската лига, след като взе победата в мача на истината в група В – 3:1 на стадиона на Порто. Това нямаше да е достатъчно за класиране напред за испанския първенец, ако Ливърпул не бе излязъл за чест и спечелил в Милано срещу Милан с 2:1, въпреки че отдавна се бе класирал и не играеше за нищо.

Всъщност, “червените” на Юрген Клоп доказаха как се прави в последните си два мача в групата, когато вече си бяха осигурили първото място – биха Порто и Милан, а не “спестиха” усилие срещу никого.

И така крайното класиране е: Ливърпул с 18 т., Атлетико със 7, Порто с 5 и Милан с 4.

Атлетико поведе в Португалия с гол на Антоан Гризман в 56-ата минута след корнер, при който топката бе свалена с глава в краката на френския ас. Това е негово 25-о попадение за Атлетико в Шампионската лига, а през този сезон в групата – четвърто от общо пет.

В 67-ата минута при един тъч за Порто се започна – Яник Ферейра Караско скри топката, а след това събори на земята съперник, който опитваше да я вземе и да бие тъча. Последваха скандали, мелета, всякакви провокации.

Червен картон за Караско сякаш поуспокои играта, но само 50 секунди след нейното подновяване дойде нов класически момент – и пак при един нищо и никакъв тъч. Вендел от домакините тръгна да взима топката да го изпълни, но Матеус Куна от гостите се строполи артистично и се хвана за лицето.

Повторенията показаха, че някакъв контакт може би има около гърдите, и то не с лакът, а с пръстите на ръката. Но… Червен картон и за Вендел, още 3-4 минути липса на игра, хаос и скандали.

В 90-ата минута Кореа удвои на контраатака, а в добавеното време Де Паул довърши Порто – 0:3. В секундите преди края остана време и за една дузпа за домакините и намаляване на резултата.