Арда доминираше и логично победи Царско село в Кърджали

Арда

Арда победи опашкаря Царско село с 2:0 в среща от 18-ия кръг на българския футболен шампионат.

Кърджалийци изцяло доминираха среща и можеше да победят с много по-голям резулта. Като цяло заслужиха първия си успех под ръководството на новия треньор Славко Матич, който пое отбора през миналия месец.

Трите точки оставят Арда на деветата позиция с таблицата с актив от 21. Царско село е все така последен с 11 точки.

Домакините откриха резултата в 21-ата минута, когато Давид Кики след един от многото си пробиви в мача асистира на Спас Делев. В ситуацията останаха сериозни съмнения за засада, но ВАР се произнесе в полза на национала.

В самия край на първото полувреме Арда получи правото да изпълни дузпа, след като Иван Тилев проби и стреля по посока на вратата, а Александър Александров спря топката с ръка. Зад бялата точка застана Иван Коконов и той бе точен за 2:0.

В началото на втората част Коконов направи един от пропуските на сезона. Той получи пред Кики непосредствено пред празната врата, но прати топката над нея.