Интер се върна на върха в Серия “А”

Серия А

Шампионът Интер постигна пълен обрат срещу Фиорентина и с успеха си с 3:1 временно се изкачи на първо място във временното класиране в Серия А.

Отборът на Фиорентина, който се радва на най-добрия си старт в последните 6 години, заслужено поведе преди почивката. В 23-ата минута Гонсалес направи хубав пробив отляво и намери точно на задна греда Рикардо Сотил, който откри резултата – 1:0.

Интер напълно се преобрази след почивката. Матео Дармиан успя да изравни бързо за “нераздурите”, а след това Един Джеко постигна и пълен обрат за тима си с попадение с глава след центриране на Хакан Чалханоглу от корнер.

В 78-ата минута Фиорентина остава и с човек по-малко на терена след втори жълт картон на Гонсалес, а в последните минути Иван Перишич оформи крайното 3:1 за тима от Милано.