Суарес вкара два късни гола и качи Атлетико на върха

Луис Суарес, Атлетико Мадрид

Шампионът Атлетико Мадрид отново поведе в класирането на Ла Лига след победа с 2:1 при гостуването си на Хетафе в междинния шести кръг.

В герой се превърна Луис Суарес, който вкара и двете попадения за тима, след като той и съотборниците му се оказаха изоставащи заради гол на Стефан Митрович в края на първото полувреме.

При попадението на Хетафе вратарят на Атлети Ян Облак направи две необичайни за него последователни грешки.

Атлетико изглеждаше изгубен в опитите си да изравни, но в 74-ата минута Карлес Аленя от домакините бе изгонен с червен картон заради грубо влизане.

Четири минути по-късно Суарес изравни резултата след страхотен пас на Марио Хермосо.

Истински радостният момент за Атлетико дойде в 90-ата минута. Тогава Шиме Вършалко подаде от десния фланг за Суарес и резултатът бе същият, но след удар с глава – 2:1.

Днешната победа носи на Атлетико актив от 14 точки и първа позиция. Хетафе е сериозно закъсал с нулев актив след шест мача.