Северна Македония със сензационна победа над Германия (Обзор)

Северна Македония шокира Германия като гост с 2:1, с което се изравни по точки в група J от световните квалификации с Бундестима. И двата отбора имат по 6 точки след три мача, а изненадващ лидер е Армения, която по-рано днес спечели у дома срещу Румъния с 3:2.

Северномакедонците изживяват футболен сън в последните месеци. Те се класираха и за европейското първенство през баражите.

37-годишният ветеран Горан Пандев откри в добавеното време на първото полувреме вкарвайки в неговия двубой №100 за националния тим. Германия изравни от дузпа в 63-ата минута чрез Илкай Гюндоган, но в 85-ата минута Елиф Елмас от Наполи донесе сензационната победа на северномакедонците.

Без заразения с коронавирус български селекционер Ивайло Петев, Босна и Херцеговина се държа равностойно срещу световния шампион Италия близо час, но загуби с 0:1. Антоан Гризман вкара единствения гол в 61-вата минута.