България този път не загуби – 0:0 в Северна Ирландия

България записа в актива си първа точка в световните квалификации, след като стигна до 0:0 като гост на Северна Ирландия. След 1:3 от Швейцария и 0:2 от Италия на старта на квалификациите, поне не загубихме.

Селекционерът Ясен Петров пусна състав с вратар-дебютант – Даниел Наумов, с още двама в отбранителното трио – Андреа и Петко Христови, както и с Антонио Вутов в атака. Общо четирима титуляри играха за първи път за мъжкия тим на страната ни.

Добавяме Валентин Антов с неговия един мач преди днес за България, Георги Йомов с три, Момчил Цветанов с 1 и Андрей Гълъбинов с пет… Това са осем от стартовите 11 без почти никакъв опит на такова ниво.

Северноирландците владееха топката и атакуваха повече, уцелиха и греда в 22-рата минута, изпълниха 12 корнера срещу 2 на България. Чак в добавеното време след 90-ата минута дойде единственият ни точен удар и почти спечелихме трите точки. Димитър Илиев стреля с глава, но вратарят на Северна Ирландия Пийкок Фарел спаси.

Така след три изиграни мача България има една точка в група С от квалификациите за Мондиал 2022, с един отбелязан и пет допуснати гола. Първи е отборът на Италия с девет точки, след като победи като гост Литва с 2:0. Втори е Швейцария с шест точки от два изиграни мача. България и Северна Ирландия имат по 1, а Литва е с 0.