Загуба на Атлетико направи битката за титлата в Испания непредвидима

Атлетико Мадрид загуби от Севиля като гост с 0:1 и създаде съвсем нова ситуация в битката за титлата в Испания. Преди три месеца тя изглеждаше приключила, след като Атлетико имаше аванс от 10 точки пред конкурентите Барселона и Реал Мадрид.

След поражението в Севиля преднината вече е само 3 т. пред “белите”, а в понеделник вечер може да стане 1 пред каталунците, ако Барселона очаквано победи у дома Валядолид в последния мач от 29-ия кръг.

Атлетико бе посечен от гола на аржентинеца Маркос Акуня в 70-ата минута. В края изравняването бе близо, но пропускът на Анхел Кореа в последните минути лиши от точката Атлетико.

Така тимът на Диего Симеоне остава първи с 66 точки, само на 3 пред втория Реал. Барселона е с 62, но и мач по-малко. Четвъртият Севиля вече има 58.

В оставащите девет кръга лидерът ще срещне Барса навън (9 май), но има и визити на тежки места като стадионите на Бетис и Атлетик (Билбао).

Каталунците гостуват на Реал в събота в Ел Класико, но извън този двубой и домакинството на Атлетико, програмата им изглежда най-приемлива от трите конкурента. Реал има гостуване в Билбао и домакинство на Севиля.