Ювентус вдигна Купата на Италия

Ювентус е новият носител на Купата на Италия след победа с 2:1 над Аталанта на финала. Мачът на стадион “Мапей” в Реджо Емилия бе драматичен, а Федерико Киеза донесе успеха на “старата госпожа” 17 минути преди края.

Преди това Деян Кулушевски бе дал аванс на Юве в 31-вата минута, но в края на полувремето Руслан Малиновски изравни за Аталанта. И двата отбора изпуснаха добри шансове, преди Киеза да забие победното попадение.

Това е пети приз за последните седем сезона в турнира за Купата на Италия за гранда, а общо в историята на Юве е 14-ти. Клубът е най-успешен и по този показател, както и по титли в Италия.

Аталанта има само една Купа, спечелена преди 58 години.

В първенството обаче отборът от Бергамо е втори, а Ювентус – пети, като е застрашен да остане извън четворката и да пропусне Шампионската лига, преди последния кръг в неделя.