Ювентус победи Верона с голове на дебютанти

Серия А

Новото попълнение на Ювентус Душан Влахович направи мечтан дебют, като реализира едно от попаденията за победата с 2:0 над Верона в среща от 24-ия кръг на Серия “А’.

Бившият нападател на Фиорентина се нуждаеше само от 13 минути, за да вкара първия си гол, като технично прехвърли Лоренцо Монтипо след асистенция на един от колегите си в атака Пауло Дибала.

Наставникът Масимилиано Алегри излезе с тризъбец от Влахович, Дибала и Алваро Мората в предни позиции, а испанецъти маше важна роля за втория гол в 61-ата минута, когато проби през центъра и даде асистенция на друг дебютант – Денис Закария. Последният също ознаменува първия си мач с попадение.

Така Юве продължава серията си без загуба и с днешната победа задмина Фиорентина за четвъртото място с актив от 45 точки. Верона остава девети с 33 точки.

С този си успех “бианконерите” взеха реванш от съперника, който изненадващо ги победи с 2:1 в първия полусезон в период, в който тимът на Алегри беше в голяма криза.

Сега той опитва да влезе в ритъм, а само след три дни е домакинството на Сасуоло в четвъртфиналите за Купата на Италия.