Юношите ни започнаха европейските квалификации със загуба

Юношеският национален отбор на България до 19 години започна със загуба квалификациите за Европейското първенство в Словакия следващото лято.

България загуби с 0:2 от Босна и Херцеговина в мач от група “6”, игран в курортния комплекс Албена.

По същото време в Добрич, Ейре успя да победи Черна гора с 3:2 в мач от същата група, от която напред към следващия етап ще продължат първите два тима.

Резултатът в мача между България и Босна откри Филип Чуич в 35-ата минута, когато бе оставен сам при центиране от фаул и без проблем успя с глава да прати топката във вратата.

Няколко минути по-късно ситауцията за родния тим стана още по-тежка, защото капитанът ни Димо Кръстев получи директен червен картон. Играчът на италианският Фиорентина доста глупаво опита да ритне съперник без топка, при извършено срещу него нарушение.

Така с човек по-малко за юношите ни бе доста трудно да търсят обрат в срещата, а задачата стана невъзможна в 69-ата минута, когато Босна удвои.

Вратарят Иван Андонов фаулира откъсналия се сам срещу него нападател на Босна, а главният рефер отсъди дузпа, който Филип Чуич превърна в гол за 2:0.

Следващият мач на родните юноши е след три дни, когато отново в Албена те посрещат Черна гора.