Втора загуба за България в световните квалификации, и Италия ни победи в София

Българският национален отбор по футбол загуби с 0:2 от Италия втората си квалификационна среща от Група “C” за Световното първенство в Катар. Четири дни по-рано нашите отстъпиха с 1:3 от Швейцария. Този път отборът на Ясен Петров не се дадоха лесно, както бе в първия двубой, оказаха съпротива и се видя поне мотивация и дух. Но Италия имаше твърде много класа и за първи път в своята история спечели мач срещу България на наш терен.

Италианците обаче свършиха професионална работа, макар че бяха в по-експериментален състав и не впечатлиха особено. Така те заедно със Швейцария повеждат групата с по 6 точки. Швейцарците победиха Литва с 1:0, а северняците, ние и Северна Ирландия оставаме с нулев актив.

В края на първото полувреме Италия поведе от изключително спорна дузпа, вкара я Андреа Белоти.

В 82-ата минута гостите стигнаха до втори гол. Резервата Локатели с прецизен фалцов удар реализира за 0:2.

В сряда България гостува на Северна Ирландия в търсене на първата си победа или поне точка в квалификационната кампания.