Виляреал срещу Манчестър Юнайтед е финалът в Лига Европа

Виляреал стигна за първи път в своята история на финал в европейски клубен турнир, след като удържа 0:0 на реванша срещу Арсенал и изхвърли английския съперник с общ резултат 2:1. Воденият от треньора Унай Емери тим ще срещне на 26 май в полския град Гданск Манчестър Юнайтед. “Червените дяволи” елиминираха Рома след загуба с 2:3 в Рим (общ резултат 8:5).

Емери пък отива на петия си финал в турнира, след като го е печелил три пъти със Севиля, а веднъж загуби мача за трофей като треньор на Арсенал от Челси.

Неговият състав игра съвсем спокойно и мъдро в Лондон, като изживя само един инфарктен момент 15-ина минути преди края, когато Пиер-Емерик Обамеянг уцели греда с глава. Домакините нямаха много опасни положения, а Виляреал изпусна на два пъти рано да реши всичко след контраатаки.

Юнайтед поведе в Рим с гол на Единсон Кавани, но Рома реагира и създаде дузина голови положения, за да обърне резултата до 2:1. Все пак след 6:2 в първия мач, английският гранд не се наложи да трепери, а Кавани вкара отново за 2:2. Дебютантът-тийнейджър Никола Жалевски вкара 8 минути преди края и донесе победа за чест на римляните, но мястото на финала е за Юнайтед.

Клубът спечели този трофей преди 4 години, а оттогава във витрината на стадион “Олд Трафорд” не е влизала купа.