Везенков с нов страхотен мач за Олимпиакос

Александър Везенков направи пореден много силен мач този сезон, като бе най-резултатен за Олимпиакос при загубата на гърците като гост на шампиона в Евролигата Анадолу Ефес.

Тимът на българския национал вървеше в крачка с първенеца на континента до края на третата четвърт, когато резултатът бе 68:66 за домакините.

Но Олимпиакос необяснимо се срина загуби с 69:88 след кошмарна четвърта част, в която реализира стряскащите само три точки срещу 20 на турците.

Везенков завърши мача със 17 точки, 8 борби и три асистенции – номер едно по първите два показателя в тима си, а само Костас Слукас записа повече завършващи подавания (4).

Българинът игра 30 минути, бе безпогрешен от изстрелите за 2 т. (4/4), както и с отличен процент от тройката – 2/4. Реализира и трите си изпълнени фаула за стопроцентов актив.

Представянето му бе на много високо ниво.

Олимпиакос е шести в класирането с 6 победи и 4 загуби, докато Анадолу Ефек е с 4-6. Водят Реал Мадрид и Армани Милано (8-2), следвани от Барселона (7-2).