Везенков направи силен мач, но това не стигна на Олимпиакос

Звездата на българския баскетбол Александър Везенков направи поредния си силен мач за гръцкия гранд Олимпиакос, но това не бе достатъчно за отбора му. Той загуби с 53:76 гостуването на турския Ефес Анадолу в Евролигата и е практически елиминиран от финалната осмица и местата в плейофната фаза.

Везенков остана на игрището най-дълго от целия тим – над 34 минути, като завърши с 9 точки, 8 борби, 3 асистенции и 3 откраднати топки. Александър бе най-ефективен за Олимпиакос, но разгромната загуба оставя отбора му далеч от целта. Куриозно, той имаше 15 точки аванс след първата четвърт, но загуби тази преднина още във втората част, когато вече дори отстъпваше в резултата.

Гърците са 12-и в класирането с баланс от 11 победи и 14 загуби. В оставащите 9 мача те трябва да спечелят вероятно поне 7 пъти, за да имат дори минимален шанс да продължат в най-силния баскетболен турнир на континента. Нещо, което при настоящата им форма изглежда малко вероятно.

Същевременно стана ясно, че Олимпиакос няма да пусне Везенков в националния тим за важните европейски квалификации с Латвия и Босна и Херцеговина на 20 и 22 февруари. От тези мачове зависи дали България ще играе на Евро 2021.